Domov - Vedomosti - Podrobnosti

Finančné správy za prvý polrok a za 2. štvrťrok Japan Tobacco: Výnosy z produktov tepelných nespaľovačov vzrástli o viac ako 25,5 %; Ploom expandoval na 21 trhov po celom svete

Finančné správy za prvý polrok a za 2. štvrťrok Japan Tobacco: Výnosy z produktov tepelných nespaľovačov vzrástli o viac ako 25,5 %; Ploom expandoval na 21 trhov po celom svete

Japan Tobacco zverejnilo svoju finančnú správu za druhý štvrťrok a prvý polrok 2024. Prevádzkový príjem v druhom štvrťroku medziročne vzrástol o 14 % na 829,6 miliardy jenov (približne 5,58 miliardy USD); čistý zisk sa medziročne zvýšil o 3,9 % na 147,9 miliardy jenov. juanov (približne 1 miliarda USD). Za šesť mesiacov k dnešnému dňu tohto roka sa prevádzkový príjem zvýšil o 12,7 % na 1 569,9 miliardy jenov (približne 10,6 miliardy USD) v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2023; čistý zisk sa medziročne zvýšil o 6,3 % na 305,2 miliardy jenov (približne 2,05 miliardy USD).

 

Spoločnosť Japan Tobacco Company (JT) zverejnila 2. augusta svoju finančnú správu za druhý štvrťrok a prvý polrok 2024, z ktorej vyplýva, že spoločnosť počas štvrťroka dosiahla významný finančný rast. Prevádzkový príjem sa v druhom štvrťroku medziročne zvýšil o 14 % na 829,6 miliardy jenov (približne 5,58 miliardy USD); čistý zisk sa medziročne zvýšil o 3,9 % na 147,9 miliardy jenov (približne 1 miliarda USD). Za šesť mesiacov k dnešnému dňu tohto roka sa prevádzkový príjem zvýšil o 12,7 % na 1 569,9 miliardy jenov (približne 10,6 miliardy USD) v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2023; čistý zisk sa medziročne zvýšil o 6,3 % na 305,2 miliardy jenov (približne 2,05 miliardy USD).

日本烟草上半年及Q2财报:加热不燃烧产品收入增长超25.5% Ploom扩展至全球21个市场

Najdôležitejšie finančné výsledky 2. štvrťroka JT2024 (oproti Q2 2023):

 

Celkové výnosy: Nárast o 14.{1}% na 82,96 miliárd jenov.


Hlavné príjmy (pri konštantných výmenných kurzoch): Nárast o 6,7 % na 74,57 miliardy jenov.


Upravený prevádzkový zisk (pri konštantných výmenných kurzoch): Nárast o 2.{1}} % na 22,38 miliárd jenov.


Prevádzkový zisk: Nárast o 4,7 % na 21,68 miliardy jenov.


Čistý zisk: Nárast o 3,9 % na 14,79 miliardy jenov.

 

Kľúčové finančné udalosti JT2024 H1 (vs. H1 2023):

 

Celkové tržby: Nárast o 12,7 % na 156,99 miliárd jenov.


Hlavné príjmy (pri konštantných výmenných kurzoch): Nárast o 6,2 % na 142,24 miliárd jenov.


Upravený prevádzkový zisk (pri konštantných výmenných kurzoch): Nárast o 2,7 % na 45,48 miliardy jenov.


Prevádzkový zisk: nárast o 4,6 % na 43,27 miliardy jenov.


Čistý zisk: nárast o 6,3 % na 30,52 miliardy jenov.

 

Úpravy prognózy na celý rok 2024:

 

Príjmy: očakáva sa nárast o 93 miliárd jenov, čo predstavuje nárast o 9,4 % za celý rok.

 

Základný príjem (pri konštantných výmenných kurzoch): očakáva sa nárast o 20 miliárd jenov, čo predstavuje nárast o 4,7 % za celý rok.

 

Upravený prevádzkový zisk (pri konštantných výmenných kurzoch): očakáva sa nárast o 17 miliárd jenov, čo predstavuje nárast o 2,3 % za celý rok.


Prevádzkový zisk: očakáva sa nárast o 12 miliárd jenov, ale medziročne pokles o 1,8 %.


Čistý zisk: očakáva sa nárast o 20 miliárd jenov, ale medziročne pokles o 1,5 %.


Voľný peňažný tok: očakáva sa pokles o 67,7 miliardy jenov.

 

Masamichi Terabatake, prezident a generálny riaditeľ skupiny JT, povedal:

 

„Skupine JT sa v prvom polroku darilo dobre, pričom rast obchodu s tabakom bol poháňaný posilňovaním trhového podielu a cenových stratégií. Celkový objem predaja vzrástol medziročne o 2.{1}} % horľavých produktov vzrástol o 1,7 % a tepelne nespálených produktov (RRP) o 25,5 %. Najmä na japonskom trhu sa predaj Ploom zvýšil o 36 % a predaj sa neustále zvyšuje na 21 trhoch po celom svete.“

Zaslať požiadavku

Tiež sa vám môže páčiť